#2016-03-29 01:22:24 

ogryzek

Użytkownik

Jest tutaj jakiś spec, który może mi powiedzieć na ile mniej więcej sezonów wystarczają takie typowe opony? Może nie jakieś mega markowe, ale takie trochę lepsze. Teraz będzie czwarty sezon moich letnich, niby bieżnik jest ok, ale ja wiem czy opona dobra?
#2016-03-29 03:05:27 

manONtheMoon

Użytkownik

Moje opony letnie Pirelli wytrzymały 5 lat i naprawdę do samego końca się super sprawowały, wiele pewnie zależy od stylu Twojej jazdy, a przynajmniej tak mi się wydaje.

#2016-03-29 05:28:04 

lampas

Użytkownik

guma kolego po pewnym czasie zaczyna parcieć, twardnień i w efekcie pękać. Ogólnie, to jeśli bieżnik jest ok, a na oponie nie widzisz takich pajączków z pęknięciami to pewnie możesz jeździć. Założę się, że wiek opon ma największe znaczenie w przypadku sportowego jeżdżenia samochodami, ale tak to raczej wizualna ocena wystarczyu, choć znam ludzi co zmieniają opony co 2-3 lata, ja tam jak wytrę bieżnik, co 4-5 lat średnio.
#2016-03-29 07:37:28 

Dashka

Użytkownik

To co wiem na pewno, to kiedyś miałam takie super opony zimowe Goodyear i przez swoją głupotę zostawiłam je na całe lato, strasznie się ytarły i szkoda, bo drogie były i fajne… na pewno jeżdżenie na złych oponach skraca ich życie.

#2016-03-29 09:12:07 

ogryzek

Użytkownik

nie no jeżdżenie na zimówkach latem to wiadomo, że oponkę się niszczy :P Ja będę teraz zakładał sobie Vredestein letnie już właśnie na czwarty sezon i nie wiem czy wymieniać czy nie. W ogóle te opony są super, mogę polecić każdemu bo nie są drogie, a jeździ się na nich bosko.

#2016-03-29 09:28:07 

akomodacja

Użytkownik

tak jak ktoś wyżej napisał, oceniasz wzrokowo, uważaj na gadanie wulkanizatorów, bo oni zawsze próbują naciągnąć na zmianę opon :D Do 4 lat to myślę że spoko, chyba że bieżnik wcześniej wytrzesz.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015