#2016-07-15 02:34:39 

grishnackh

Użytkownik

Chce kupic nowe mieszkanie. Ale nie wiem od czego zaczac. Pytalem znajomych w sumie każdy ma inne zdanie. Jedni mowia żeby kupowac na wtórnym a inni ze na rynku pierwotnym. Teraz mma dylemat. A co wg was jest lepsze – mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtornego?
#2016-07-15 04:40:34 

Baldur

Użytkownik

Zależy, jakie chcesz mieszkanie kupić. Jest sporo ładnych mieszkań do kupienia. Ale poszukaj w takiej lokalizacji, która cię najbardziej satysfakcjonuje. Dobrze jest kupować mieszkania z możliwością wykupienia miejsca parkingowego np. w parkingu podziemnym. Bo wtedy masz od razu jeden problem z glowy. Jeśli byś coś szukał w Poznaniu, to może wpadnij tutaj constructa.com.pl i popatrz, co mają teraz w ofercie. Zaglądałem do nich kiedyś, to mieli podane ceny miejsc postojowych. To od razu wiesz, co z czym się je. Ceny mieszkań też powinny być. A że już parę ładnych lat – bo ponad 15 – na rynku są to widać ludzie im ufają. Sam sprawdź, czy ci to pasuje, a jak nie to musisz szukać dalej. Na rynku wtornym masz wiecej mieszkań, ale nie chcesz chyba mieszkać na PRLowskim blokowisku, pełnym żuli.

#2016-07-15 05:41:17 

grishnackh

Użytkownik

Po prostu zastanawiam się, co mogę dostac na rynku. Nigdy nie kupowalem mieszkania, wiec nie wiem jak to jest.
#2016-07-15 07:33:12 

xTomasz

Użytkownik

Przede wszystkim zwroc uwagę na to, co jest w umowie, kiedy jakie transze pieniędzy masz zaplacić. A także na kiedy jest planowana realizacja inwestycji. Czasami coś wyskoczy nieplanowanego, to jasne, dlatego bierz poprawki na to, co jest w umowie. Jak szukałem nowych mieszkań od dewelopera w Poznaniu to chciałem, żeby to było coś innego, a nie sztampowego i teraz pojawia się coraz wiecej nowoczesnie wybudowanych mieszkan. Przestronne tarasy, dużo szkła, dużo światła. Cudeńko. Dla mnie ma znaczenie, czy w pobliżu jest boisko, bo mam syna i niech dzieciak lata ile może za młodu. Stetrczyły będzie na stare lata a teraz niech hasa ile się da. Więc jak będziesz kupował mieszkanie, to zobacz ,jaki jest plan zagospodarowania przestrzennego sąsiednich działek. Abyś potem nie pluł sobie w brodę, że mogłeś wybrac lepiej.

DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015