#2016-08-08 23:21:48 

Zazdrosna

Użytkownik

Już przez 5 miesięcy prowadzę małe biuro pośrednictwa finansowego i chciałabym zatrudnić kogos do sprzatania, bo pracownice mi sie zbuntowały i powiedziały ze nie beda tego robic. Po znajomosci znalazłam kogos na czarno ale tak szczerze to trochesie obawiam ryzyka kontroli albo innych nieprzyjemnosci. Czy Waszym zdaniem słusznie czy też za bardzo przesadzam?
#2016-08-09 01:43:55 

xTomasz

Użytkownik

Przesadzasz, dasz komuś zarobić, oszczędzisz na ZUSach i skarbówkach, same plusy.
#2016-08-09 03:40:48 

Baldur

Użytkownik

Kolegetroche poniosły wodze fantazji. Zawsze decydowałem si na korzystanie z profesjonalnej firmy sprzątająca w Gdańsku wcale nie kosztuje tak dużo a mam gwarancję że wszystko będzie zrobione jak należy i nie zapłace kary na wypadek kontroli. W Twoim przypadku kara to jednak jedna z łagodniejszych konsekwencji, bo jak sama mówiłaś pracujesz z dokumentami finansowymi klientów, masz w biurze ich dane osobowe. Jeśli cokolwiek by wyciekło, a takie jest ryzyko podczas zatrudniania kogos bez umowy – to jest Twój koniec. Z boku pozostawiam kwestie kradzieży itp. bo o tym chyba nie trzeba pisać.
#2016-08-09 06:08:29 

GazEla

Użytkownik

Kiedyś zatrudniałam na czarno i wynikły z tego wielkie nieprzyjemności. Otarło się o poważne kłopoty z prawem, ale dziekiznajomosciomudło mi się wszystko ominąć. Natomiast od kiedy korzystam z usług niedrogiej firmy sprzątającej z województwa śląskiego mam święty spokój i o nic się nie martwię. Jest umowa, jest ubezpieczenie, jezeli cos sie stanie jak np uszkodzenie jakiegossprzetu to mogeoczekiwac odszkodowania. Z doświadczenia wiem ze koniecznie trzeba mieć wszystko na papierze, inaczej ani rusz.
#2016-08-09 07:55:33 

Zazdrosna

Użytkownik

Dobrze że tu napisałam i wybiliście mi to z głowy. Tak czasem mam że do końca nie przemyślę wszystkich konsekwencji. Chyba zbyt optymistycznie patrzę na świat. Bardzo dziekuje za pomoc i posiwecony czas.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015